Miłość do pięknych wnętrz, jedzenia i roślinek. Radość z tworzenia. Tak powstaje nasza ręcznie robiona ceramika.

 

Jak się zaczęło?

Ceramika była z nami właściwie od zawsze - talerzyki i kubeczki z wypalonej w ognisku gliny (oczywiście wykopanej przez dzielnego Tatę) to piękne wspomnienie z dzieciństwa! Później zajęcia z ceramiki dla małolatów, ale i styczność z technologiami ceramicznymi na uczelni. W końcu przyszedł czas, żeby powiedzieć sobie to wprost: robimy to na serio!

 

Jak to działa?

Dziś oferujemy Wam ceramiczne produkty, które powstają w zaawansowanych technologicznie procesach, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Nie zapominamy jednak o FRAJDZIE, czyli naszej głównej motywacji w tym przedsięwzięciu. Dlatego po naszych produktach widać już na pierwszy rzut oka rzemieślniczy charakter. Wszystko robimy ręcznie w naszym warsztacie, a każde naczynie jest inne, często nosi nieukrywane ślady narzędzia. Nie staramy się tworzyć idealnie odwzorowanych kopii, bo wierzymy, że w tej różnorodności tkwi charakter i urok naszych produktów.

 

Jak dbamy o środowisko?

Ekologia stoi bardzo wysoko w naszej hierarchii wartości. Troski o nasze otoczenie nie traktujemy jako kolejnego, nieodzownego narzędzia marketingowego, które pomoże nam dotrzeć do klienta i przypodobać mu się. Żyjemy w taki sposób, by obciążać środowisko w najmniejszym możliwym stopniu, oraz staramy się wpływać na polepszenie jego kondycji. To, jak działa FRAJDA, jest oczywistym następstwem naszego stylu życia.

Dlatego:

- Produkcja naszych naczyń zoptymalizowana jest pod kątem jak najmniejszego zużycia energii

- Nasze naczynia pod względem składu nie zawierają substancji szkodliwych dla środowiska oraz wysokoprzetworzonych

- Właściwie nie istnieje odpad produkcyjny. Destrukty, o ile to możliwe, używamy we własnym domu, a te, które nie nadają się do użytku stają się elementami ozdób. Nie wyrzuciliśmy do kosza żadnego naczynia

- Do wysyłek używamy TYLKO używanych opakowań. Wypełniacze, jak i kartony dostajemy z zaprzyjaźnionego sklepu wysyłkowego. I tu ciekawostka: kartonik, w którym dostajesz naczynia od FRAJDY, ma na swoim koncie już trzy wysyłki! Zabieramy kartony, w których nasi przyjaciele dostają zwroty sprzętu (przebyły już zatem drogę w dwie strony). Pozbawiamy je etykiet i taśm zabezpieczających a następnie przesyłamy dalej do Ciebie. Może jeszcze kiedyś w tym opakowaniu coś wyślesz? ;)

- Przesyłki realizujemy przez firmę Inpost, gdyż sposób jej funkcjonowania uznaliśmy za najmniej obciążający dla środowiska. Jeśli wybierzesz dostawę do Paczkomatu, możesz mieć pewność, że Twoja paczka po drodze nabrudziła najmniej.

 

I na koniec najważniejsze: wierzymy, że nasza rzemieślniczo wyrabiana ceramika jest dokonałą alternatywą dla sterty innych naczyń. Realizuje mnóstwo funkcji: można na niej nie tylko efektownie serwować, ale też piec (wszystkie naczynia są żaroodporne), a nawet myć w zmywarce. Do tego jest naprawdę trwała. Jesteśmy przekonani, że przy odpowiedniej dbałości jesteś w stanie latami używać naszych produktów bez obawy o ich uszkodzenie i konieczność wymiany zastawy.

Dla nas symbolem działania w zgodzie z naturą jest mała foremka (SKLEP/FOREMKI I MISKI/MAŁA FOREMKA). Jest to jedna z pierwszych zrobionych przez nas form, a jako wzorca użyliśmy plastikowego opakowania na kiełki rzodkiewki. To jedno (wydawałoby się jednorazowe!) opakowanie dało początek uroczemu naczyniu, które spełnia tyle funkcji u wielu naszych Klientów... Podają w nim przekąski, wypiekają pasztety i małe chlebki. Trzymają klucze, a nawet guziki! Dokładnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy, a w naszych oczach ta mała foremka to symbol alternatywy dla świata z plastiku. Chyba właśnie dlatego, że przecież to ta sama forma...

 

 

Chcesz wykonać u nas ceramiczne obiekty według własnego projektu?

Ze względu na to, że posiadamy solidne zaplecze technologiczne i własną mini-wzorcownię, jesteśmy w stanie podjąć się wykonywania wszelakiego typu zleceń indywidualnych. Technologia druku 3D w bardzo wysokiej rozdzielczości umożliwia nam wykonywanie bardzo szczegółowych modeli, które później służą nam jako baza do form, a następnie odlewania ceramicznych obiektów. Formy obrotowe i nawet skomplikowane i nieregularne kształty, mające stanowić bazę do wykonywania ceramicznych obiektów nie są dla nas problemem. W razie potrzeby pomożemy Ci również w samym procesie projektowania - zawsze to szkic na kartce jest początkiem dla pięknych rzeczy.